Rusça Özel Ders

Çalıştığınız sektörü ve ihtiyacınızı hedef alacak şekilde size özel programlar hazırlıyoruz.

Alanında uzman sertifikalı Rusça öğretmenlerimizden istediğiniz gün ve saatlerde özel ders alabilirsiniz.

Ä°lk aÅŸamada  eksiklerinizi ve ÅŸuan ki durumunuzu görmek için 4 alanda (okuma,konuÅŸma,yazma,dinleme ÅŸeklinde) sizi bir seviye tespit sınavına tabi tutmaktayız.

Yapılan seviye tespit sonucunda ihtiyaçlarınız doÄŸrultusunda  gerektiÄŸinde Türk ya da Rus eÄŸitmenlerimizle  size uygun bir çalışma programı hazırlamaktayız.

Eğitim süreci boyunca ilerlemenizi takip etmek için çeşitli sınavlara tabi tutulmaktasınız.

Bu sınav sonuçlarına göre size özel programlarınız tekrardan şekillendirilmektedir.

Alanınıza Yönelik Özel Rusça Eğitimlerimiz:

Ekonomi ve Ticaret

Türkiye ile Rusya arasında ekonomik ilişkiler gün geçtikçe artmakta, buna bağlı olarak da Türkiye'de birçok farklı sektörde de Rusça bilen insana duyulan ihtiyaç da artmaktadır.

Türk işadamlarının Rusyadaki yatırımları ve söz konusu ülkelerin Türk pazarına gösterdikleri ilgi, Rusçayı Türkiye'de çok daha önemli ve öncelikli bir konuma getirmiştir.

Rusya'da Türk firmalarının yatırımları giderek artmaktadır. Rusya'da Türk sermayeli veya Rus ortaklı 300'den fazla Türk şirketinin faaliyet gösterdiği bilinmektedir. Bu yatırımların çoğu inşaat, turizm, tekstil, bankacılık ve ticaret alanındadır. Rusya Türkiye'nin en çok ithalat yaptığı ülkeler arasında gelmektedir. Son yıllarda Rusya, Almanya'dan sonra Türk işçilerin en çok gittiği ülkelerden biri olmuştur.

Turizm ve Kültürel İlişkiler

Türkiye, Rus vatandaşların yurtdışı tatil tercihleri arasında birinci sıradadır. Son birkaç yıldır Türkiye'ye gelen Rus turist sayısı yılda bir milyonu aşmıştır. Türkiye'ye Almanya'dan sonra en çok turistin geldiği ülke Rusya'dır.

Kültürel ve ticari ilişkilerin gelişmesiyle birlikte yüzyıllardır komşu olan iki ülke halklarının da iletişimi güçlenmiştir. Türkiye'deki çeşitli kültürel sanatsal faaliyetler kapsamında Rus tiyatro, opera ve bale eserleri etkinliklerde her yıl yer almaktadır.

2004 yılından itibaren yüksek öğrenimle birlikte ilköğretim okulları ve liselerde de Rusça yabancı dil olarak okutulmaktadır.

Rusça Özel Ders Ücretlerimiz:

1 ders saati 55 dk olup ders saati ücretimiz 120 TL'dir.
Peşin ödemelerde %10 indirim uygulanır.
Özel derslerde ders materyalleri kursumuz tarafından karşılanmaktadır.