atasehir@dunyadillerimerkezi.com

IELTS Kursu

Hizmetler > IELTS Kursu

IELTS, İngilizce sınavı ile tanışın.
IELTS sınavı İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak, çalışmak veya göç etmek isteyen kişilerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan uluslararası bir dil sınavıdır.
IELTS, dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar.
İngilizce öğrenmenin ana dili olan yerlere gitmek, eğitim almak, çalışmak veya göç etmek isteyen kişiler için IELTS sınavında yüksek puan almak çok önemlidir.

IELTS kursumuza katılarak bunu başarabilmeniz için size yardımcı olmak istiyoruz.

Dünya Dilleri Merkezi IELTS Hazırlık Kursu İçeriği Nedir?

  • İngilizce akıcılığınızı, doğruluğunuzu ve güveninizi geliştirmeye odaklanmanızı sağlıyoruz.
  • Sınav tekniğinizi geliştirirken Akademik veya Genel olarak IELTS sınav formatını tanıtıyoruz.
  • Yeteneğinizi en iyi şekilde yerine getirebilmeniz için bir strateji geliştirmenize yardımcı oluyoruz.
  • Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme, Dört temel beceride dil becerinizi geliştirmenizi hedefliyoruz.

Dil okulumuz, 10 hafta süren, toplam 60 dersten oluşan, her ders saatinin 50 dakika olduğu eğitim sistemiyle İngilizcenizi geliştirmeniz ve sınava hazırlanmanız için mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

IELTS sınavına yönelik en fazla 2 ila 3 katılımcıdan oluşan ve her katılımcının hedefine yönelik verim alabileceği grup dersleri ya da bireysel hazırlık dersleri düzenlemekteyiz.

Eğer yoğun bir programınız varsa özel ders sizin için en avantajlı seçenek olacaktır. 
Belirleyeceğiniz gün ve saatlerde haftalık olarak revize edilebilen bir program ile IELTS sınavı akademik yaşamınızda ya da iş hayatınızda profosyonel amaçlarınızın önünde bir engel olmaktan çıkacaktır.

Eğitimler hafta sonu ve hafta içi programları şeklinde olup, İstanbul Ataşehir şubemizde düzenlenmektedir.
Gruplardaki katılımcıların dil beceri düzeyinin homojen olması esastır ve gruplar seviye tespit sınavı sonucunda oluşturulur. Her katılımcı ayrı ayrı yazılı ve sözlü sınava tabi tutulur.

  • Intermediate düzeyde olan öğrenciler; sınavda 6.5 alabilmeleri için ortalama 40 ila 60 ders saati özel ders birebir
  • Upper Intermediate düzeyde olan öğrenciler;sınavdan 6.5-7.0 bandında puan almaları için ortalama 40 ila 50 ders saati özel ders birebir
  • Advanced düzeyde olan öğrenciler ;sınavdan 6.5-7.0 bandında puan alabilmeleri için 40 ders saati özel ders birebir tavsiye edilmektedir.

2003 yılından bugüne olan tecrübemiz ve akademik başarısı tescilli öğretmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız. 

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS dört temel dil becerisi olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini ölçen ve uluslararası geçerliliği olan bir İngilizce dil sınavıdır. IELTS iki versiyondur. Akademik veya Genel olarak sınava başvuru yapabilirsiniz.