atasehir@dunyadillerimerkezi.com

TOEFL Kursu

Hizmetler > TOEFL Kursu

TOEFL sınavına hazırlık için en fazla 2 ila 3 kişiden oluşan özel grup eğitimleri düzenlemekteyiz.
Grup eğitimlerimizin yanısıra sizin için özel olarak hazırlanacak bir program ile DDM şubelerinde TOEFL sınavına hazırlanabilirsiniz.
Butik eğitim anlayışımızla kalabalık olmayan gruplarda TOEFL Kursu düzenleyerek, katılımcıların okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerini akademik düzeyde geliştirme ve sınavdan yüksek skor elde etme fırsatı sunuyoruz.

TOEFL Özel Ders ve Gruplar Şeklinde Eğitim Programları

Özel ders eğitimlerimiz, özellikle 85 ve üzeri puanı hedeflemede ve kendi bireysel gelişiminiz doğrultusunda istediğiniz sonuca ulaşma olasılığınızı yüksek oranda arttırıyor. 
Grup eğitimlerinde, katılımcıların İngilizce düzeylerinin homojen olmasına özellikle dikkat edilmektedir. Dolayısıyla her katılımcıya program öncesi bir seviye tespit sınavı uygulanmaktadır.

Yapılacak olan seviye tespit sınavı, gramer sorularından oluşan bir testten ziyade TOEFL sınavında olduğu gibi konuşma, yazma, okuma ve dinleme bilginizi ölçecek bir süreçtir. 
TOEFL hazırlık eğitimi öncesinde, katılımcılardan beklenen skora göre İngilizce yeterlilik istenmektedir.

TOEFL sınavından 70-80 puan hedefleyen katılımcıların Intermediate düzeyde 40 ila 50 ders saati , 85 ve üzeri skor hedefi olan katılımcıların ise Upper-Intermediate ortalama 40 ders saati özel ders birebir tavsiye edilmektedir.

TOEFL Dersleri ve Eğitim Materyalleri

Dersler iki aşamadan oluşmaktadır. İlk aşamada katılımcıların kelime ve gramer eksikliklerine yönelik çalışmalar yapılmaktadır. İkinci aşamada ise TOEFL benzeri deneme sınavları ile test teknikleri, hızlı okuma becerisi, tarama ve özetleme, kompleks cümle yapıları, eş anlamlı ve zıt anlamlı kelimelerin incelenmesi, dinleme ve konuşma pratikleri gibi aktiviteler ile katılımcıların sınavı tanıması ve gerekli becerileri geliştirmesi sağlanmaktadır.

Katılımcıların bu doğrultuda ihtiyaç duyacağı kelime listeleri, gramer notları, kullanılacak kitaplar ve dinleme materyalleri ücretsiz olarak verilmektedir. 
İstek üzerine birebir ya da 2 veya 3 kişilik gruplarda oluşturulabilmektedir.
Birebir eğitimlerimizdeki başarı oranımız %80’dır.

2003 yılından bugüne olan tecrübemiz ve sınav sistemleri için özel seçilmiş, alanında uzman eğitmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız.
Tüm öğrencilerimize %100 öğretmen menuniyeti garantisi vermekteyiz.

TOEFL Testine Türkiye'de Nerede Girebilirim?

TOEFL testine istediğiniz ülkede girebilirsiniz. Türkiye'de İstanbul, Ankara, İzmir, İzmit, Bursa, Denizli, Gaziantep, İskenderun, Konya, Antalya, Eskişehir, Tekirdağ ve Adana gibi büyük şehirlerde test hizmetleri sunulmaktadır.

Dünyanın pek çok ülkesinde olduğu gibi Türkiye'de de TOEFL test merkezleri bulunmaktadır. Size en yakın sınav merkezi için toefl.org adresini ziyaret edebilirsiniz.