atasehir@dunyadillerimerkezi.com

YDS Kursu

Hizmetler > YDS Kursu

YDS Sınavına Hazırlık Kursu

YDS sınav hazırlık programlarında Türkiye'nin en başarılı dil okulları arasındadır.
2003 yılından bugüne olan deneyimli öğretmen kadromuzla YDS kursu düzenliyoruz.
YDS kurslarımızda deneme sınavları, güncel kaynaklar, video ders, etüt desteği, interaktif eğitimin yanı sıra YDS teknikleri üzerinde çalışmalar yapılmaktadır. YDS Kurslarımıza ön kayıt yaptırabilir, detaylı bilgi için Ataşehir şubemizden bilgi alabilirsiniz.
 
YDS eğitimlerimiz birebir özel ders şeklinde kişiye ve ingilizce seviyesine göre uygulanmaktadır.
 
 
YDS eğitimlerimize katılmayı planlayan kursiyerlerimize başlangıçta seviye belirleme sınavı yaparak mevcut durumlarını görmekteyiz.
Dünya Dilleri Merkezi'nde ücretsiz olarak katılacağınız seviye belirleme sınavı sonrasında seiyenize uygun olan programlarda YDS eğitiminize başlamanız sağlanmaktadır.
 

YDS Sınav Hazırlık Programı

Dünya Dilleri Merkezi'nde başlayacağınız YDS hazırlık programında, gerekli olan tüm konular ders planına uygun olarak tam ve zamanında işlenenir.
YDS eğitimi başlangıcında kelime ezberleme, dilbilgisi kuralları, zamanlar, pasivler, edatlar, bağlaçlar, ilgi cümleleri, vb) sahip olabileceksiniz.
 
Bunun yanı sıra YDS sınav stratejileri ile cümle tamamlama, çeviri, paragraf tamamlama, cloze test, yakın anlamlı cümle vb. konularda çalışmalar yapılmaktadır. Eğitim süresince başarı durumunuz ara sınavlarla test edilerek başarı durumunuz, hangi düzeyde ilerleme kaydettiğiniz takip edilmektedir.
 
YDS sınav hazırlık programlarımızı yıllardır yürütmekte olan tanınmış referanslı öğretim üyelerimiz, diğer akademik sınavlarında olduğu gibi YDS'de de hedef puanı yakalamada yüksek başarı oranı göstermektedir.
 
A2 seviyesinde dil bilgisine sahip olan katılımcıların 50-60 puan aralığında bir skor elde etmeleri hedeflenir.
 
B1 seviyesinde dil bilgisine sahip olan katılımcıların YDS'den en az 60-75 puan aralığında skor elde etmeleri hedeflenir.
 
Geçmiş dönemlerde sınav puanı bulunan kişilerinde bu puanının üzerine en az 10-15 puan eklemeleri öngörülmektedir.
Ayrıca deneme sınavlarına hocalarımız tarafından hazırlanan tamamen özgün sorulardan oluşmaktadır. Gerekli görüldüğü durumlarda eski çıkmış sorulardan da faydalanılmaktadır.
Dünya Dilleri Merkezi olarak YDS hazırlıkta tüm öğrencilerimize %100 öğretmen mennuniyeti garantisi vermekteyiz.

YDS Hakkında 

ÖSYM tarafından gerçekleştirilen ve açılımı Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı olan merkezi bir yabancı dil sınavıdır. Daha önceleri uygulanan KPDS ve ÜDS sınavlarının kaldırılmasıyla birlikte kamu kurum ve kuruluşları başta olmak üzere üniversiteler ve özel sektörlerde geçerliliği olan bir dil sınavıdır.
 
Sınav 80 sorudan oluşmaktadır. Yanlışlar doğruları götürmez ve soruları cevaplandırmanız için size tanınan süre 150 dakikadır.
 
Her doğru cevap 1.25’lik bir puan seviyesine karşılık gelmektedir. Sınava herkes başvuru yapabilir.